Pożądane przekształcenia w stolicy małopolski

Wśród licznych miast w kraju, Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.

Pozytywne nowości w Krakowie.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu ostatniego okresu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie działanie w zakresie pozyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o następne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz potrzebne miejsca użyteczności publicznej.

Szerokie inwestycje są niewidoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas historie, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Tymczasem Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie część zmian, które pozwalają mieszkańcom bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Kraków zmienia się również w zakresie opcji kulturalnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym akcje nie dotyczą tylko samego środka miasta, ale też są związane z całym regionem. Z tej przyczyny zamiast narzekać tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków. Majchrowski co zrobił . Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – umożliwią miastu zostać niezwykłą metropolia.