Modyfikacje w Krakowie są wskazane

Jednym z największych problemów w większości miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie województwa są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na krajowych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.